کد خبر: 392
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۱
لوگو

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کرده است: بخش قابل توجهی از مشکلات فعلی کشور در عرصه قانون‌گذاری مربوط  به کم توجهی تعدادی از نمایندگان نسبت به عواقب و نتایج لوایح تصویب شده در مجلس بازمی‌گردد.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای بر لزوم تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس تاکید کرده است. متن این بیانیه به شرح زیر است:

نزدیک به یک سال است که مسئله شفافیت آرا نمایندگان مجلس در محافل سیاسی و رسانه ای مورد بحث جدی قرار گرفته است و نهایتا در جلسه روز سوم شهریورماه، دوفوریت طرح شفافیت آرا نمایندگان با 69 رای موافق، 103 رای مخالف، 8 رای ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در جلسه آن روز مجلس تصویب نشد. 

جمعیت ایثار گران انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر لزوم و ضرورت این شفاف سازی نکاتی را خاطر نشان می‌سازد: 

بخش قابل توجهی از مشکلات فعلی کشور در عرصه قانون گذاری و تصویب طرحهایی که ضمانت اجرا و نتایج خوبی را بدنبال نداشته است دقیقا مربوط  به کم توجهی تعدادی از نمایندگان نسبت به عواقب و نتایج لوایح مذکور است و قانون شفاف سازی آراء باعث می‌شود نمایندگان محترم نسبت به مسئولیت خود در قبال طرح‌ها و لوایح اهتمام بیشتری داشته باشند و پذیرای نتایج مترتب بر این قوانین باشند.

اطلاع مردم از عملکرد و رفتار نمایندگان از حقوق مسلم مردم محسوب می شود و کوتاهی در تصویب این قانون مستقیما موجب نقض حقوق شهروندی و حقوق عمومی مردم محسوب می شود، طبیعی است این قانون شامل موارد خاص و مسائل امنیتی نمی باشد.

گفتنی است برچسب سیاسی زدن به این طرح و توهین به کسانی که از این طرح دفاع کرده اند از چشم تیزبین مردم پنهان نمی‌ماند و در زمان مقتضی مردم عزیز کشور در مورد آن تصمیم گیری خواهند کرد. 

بیشتر بخوانید

با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تصویب این طرح موجب می شود آن دسته از کسانی که توان مطالعه طرح ها و لوایح چند صد صفحه‌ای را ندارند و یا از بینش کافی برای مشارکت در فرایند قانون گذاری در کشور برخوردار نیستند شوق و رغبت خود را برای ورود به این عرصه از دست بدهند و اجازه دهند تا مجلس به معنای واقعی عصاره ملت باشد. 
در پایان جمعیت ایثارگران تاکید می‌کند وقت آن رسیده است که مسئله شفافیت در کشور در همه عرصه‌ها به یک ارزش تبدیل شود و هرگونه ساز مخالف در خصوص شفاف سازی گناهی نابخشودنی و بی‌انصافی در حق ملت محسوب می‌شود 

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی 
شهریور 1398

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

آخرین اخبار

پربازدیدترین