جلیلی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جریان رسانه‌ای غربی اصالت را به چگونگی «روایت» می‌دهد نه حقیقت، گفت: ‌می‌خواهند دلخوشی‌های بی‌جا بر دلواپسی‌های صحیح غلبه رسانه‌ای پیدا کند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جمع دانشجویان شرکت کننده در طرح رسانه‌ای نباء شرکت کرد و در خصوص اهمیت کار رسانه‌ای  با دانشجویان گفتگو کرد.

جلیلی در ابتدای سخنانش با اشاره به لزوم تفاوت در اصول کار رسانه‌ای میان انقلابی‌ها و دشمنان خاطرنشان کرد: دشمنان موضوعات حق را می‌پوشانند و برخی موضوعات غلط را به دروغ بیان می‌کنند. آنها از جاذبه‌ها و ابزاری استفاده می‌کنند که شما از آن ابزار استفاده نمی‌کنید.

دشمنان انقلاب در موارد متعددی مطالب را تحریف می‌کنند اما شما میگویید نه؛ من تحریف نمی‌کنم؛ در واقع یک جنگ نابرابر رسانه‌ای شکل می‌گیرد. در چنین رویارویی اصل این است که یک جوان مومن انقلابی و متدین همه این کارها را می‌کند که حقیقتی را روشن کند و رضای خدا را بدست بیاورد و برای آخرت اندوخته‌ای جمع کند؛ چون معتقد است ابدیتی در پیش است.

بیشتر بخوانید

وی در ادامه افزود: ما نگاهمان به هستی مبتنی بر یک حقیقتی است. معتقدیم بر اساس آن باورهایی که داریم و صراحت‌هایی که قرآن کریم دارد این هستی باطل نیست، بلکه هدفمند است؛ هدفمندی‌اش چیست؟ اینکه می‌خواهد به سمت حقیقت سیر کند و کمال انسان، جامعه و هر چیزی که مرتبط با آن می‌شود نظیر اقتصاد، سیاست و فرهنگ در این است که به حقیقت نزدیک شود. اهمیت کار رسانه در آن است که مخاطب را در عرصه‌های مختلف به حقیقت نزدیک کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر مثالی به توضیح بیشتر این تفاوت پرداخت و گفت: اینکه شهید مدرس می‌گوید سیاست ما عین دیانت ماست این ترجمانی از این آیه شریفه است که "قُلْ إِنَّ صَلاتی وَ نُسُکی وَ مَحْیایَ وَ مَماتی لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ" همه اینها یک آهنگ دارد؛ نماز و کارهای من باید یک آهنگ داشته باشد و آن  آهنگ این است که شما را به کمال و به حقیقت نزدیک کند. آن موقع کار رسانه‌ای هم در همین راستاست و باید همان آهنگ را داشته باشد. اگر غیر از آن باشد ضرر دارد و مرا از حقیقت دور می‌کند. قرار نیست الان بروم نماز بخوانم و بعد بیایم در رسانه دروغ بنویسم و یا تهمت بزنم.

وی در بخش دیگری از سخنانش رسانه امروز را عرصه مجاهدت و عمل صالح خواند و تصریح کرد: امروز تمام تلاش جبهه مقابل این است که بر اساس همه ابزاری که در اختیار دارد مخاطب خودش را در سطح جهانی از حقیقت دور کند. برای جبهه رسانه‌ای غرب مهم نیست که حقیقت و حتی واقعیت چیست؛ بلکه مهم نحوه روایت است؛ تلاش او این است که روایت ها به گونه‌ای انجام شود که خواست، امیال و منافع او محقق شود.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور اضافه کرد: جریان رسانه‌ای غربی اصالت را به چگونگی روایت می‌دهد نه حقیقت؛ آنها روایت صحیح از موضوعی را که به نفعشان نباشد تحمل نمی‌کنند و می خواهند دلخوشی‌های بی‌جا بر دلواپسی‌های صحیح غلبه رسانه ای پیدا کند. الکی خوش‌ها با روایت‌های غلط دلخوش می‌شوند.

جلیلی با توصیه دانشجویان به انجام عملیات‌های رسانه ای، اظهار داشت: امروز وقتی می‌گوییم خرمشهرهایی در پیش است که باید آزاد بشوند، باید فهمید خرمشهر اشغال شده در عرصه رسانه کجاست؟ این که حقایقی پوشانده بشود؛ این همان خرمشهر اشغال شده عرصه رسانه است.

وی افزود: هر میزان این روایت‌های غلط، میدان پیدا کنند تا موضوعات غلط به شکل مثبت روایت گردد و آن روایت نیز غلبه پیدا کند، یعنی یک خرمشهری در عرصه رسانه اشغال شده است و وظیفه کسانی که میخواهند در این عرصه کار انقلابی کنند آنست که این خرمشهر را آزاد کنند. افسران، سربازان و سردارانی نیاز داریم که در این عرصه مجاهدت کنند. این یک جبهه است که هر کس در حد وسع خود باید در آن حضور موثر داشته باشد و نقش ایفاء کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در انتهای سخنانش خاطرنشان کرد: پس این را باید برای خود تعریف کنید که ما اینجا یک اردوی رسانه‌ای شرکت کردیم تا آماده عملیات شویم. سوال باید این باشد که قرار است بعد از آن چکار کنیم؟ کدام مطلب غلط و روایت های نا به‌جا بعنوان مطلب حق جا زده میشود تا آنها را تبیین کنیم؟ کدام مطلب حقی است که داره پوشانده می‌شود که ما آن را آشکار سازیم؟ ان شاءالله این جلساتی که شما دارید بتواند گامی در این جهت و یک کار موفق در این زمینه باشد و هر یک از شما بتواند جایگاه شایسته خود را در این جبهه پیدا کند و نقش لازم را ایفاء نماید.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

آخرین اخبار