کد خبر: 1089
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۸
شهید اسکندری

پیکر مطهر شهید عبدالله اسکندری ظهر امروز همزمان با عاشورای حسینی در میان حضور باشکوه و حماسی مردم تشییع و پیکر مطهرش در گلزار شهدای شیراز آرام گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، پیکر مطهر شهید عبدالله اسکندری ظهر امروز همزمان با عاشورای حسینی در میان حضور باشکوه و حماسی مردم تشییع و پیکر مطهرش در گلزار شهدای شیراز آرام گرفت. 

نماز بر پیکر این شهید توسط امام‌جمعه شیراز در صحن و سرای حرم مطهر شاهچراغ اقامه شد و پس از آن پیکرش به گلزار شهدا منتقل و تدفین شد. 

در این مراسم قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و معاون رئیس جمهور در این مراسم حضور داشت و پیام رئیس جمهور را قرائت کرد. 

متن پیام رئیس‌جمهور به شرح زیر است: 

"پرواز در ساحت قدس ربوبی با بال­ های زیبای شهادت و عند ربهم یرزقون شدن، رسم و آیین پرفروغ و مشعشی است که از مسجد کوفه و صحرای کربلا آغاز و همه شیفتگان و دل­دادگان در طول اعصار و قرون را شیفته و واله خود نموده است. 

شهیدان زبدگان و دانایان حقیقی عالم وجود بودند که همواره مترصد بهره بردن از دروازه­ های باز شده آسمان برای لبیک به ندای هل من ناصر حسینی بودند و جان شریف خود را به پروردگار عالمیان هبه و رضایت ابدی رب جلیل را خریدند و مصداق آیه شریفه «ارجعی الی ربِکِ راضیه مرضیه، فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی» گردیدند. 

بار دیگر شاهدیم که در ایام سوگواری خامس آل عباء(ع)، استان فارس و شیراز، سومین حرم اهل بیت (ع) میزبان پیکر مطهر یکی از راست­ قامتان ولایت­مدار ماندگار و مانای تاریخ و تابع حقیقی اباعبدالله الحسین(ع) است. 

شهید سرافراز سردار سرتیپ پاسدار حاج عبدالله اسکندری مانند ارباب بی ­سرش، سر، داد اما حاضر به پذیرش تعرض سفاکان و خون­خواران زمانه به حرمین شریف و حرم عقیله­ ی بنی­ هاشم نشد و این مزد زیبا و گرانسنگ و گوهر تابناک به او داده نشد مگر به واسطه اخلاص و صفای درون و عمل جهادی که در طول حیات طیبه­ اش همواره در وجود وی موج می ­زد. او آسایش و راحت دنیا و مافیهای آن را فدای امنیت و آرامش و سرافرازی مسلمانان و ایران سربلند نمود. 

تبریک و تسلیت باد شهادت این رادمرد عرصه جهاد و شهادت به محضر حضرت حجت بن الحسن العسکری(عج) و نایب بر حقش رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردمان ولایت­مدار استان فارس و شهر شیراز سومین حرم اهل بیت و خاندان مکرمش و همسنگران عزیز و گرامیش که سالکان راه پررهرو او بوده و هستند. 

امیدوارم خداوند بلندمرتبه ما را رهروان و تابعان و قدردان همیشگی این شهیدان بلندمرتبه و گرانقدر قرار دهد". 

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه نیز در این باره پیامی صادر کرده و در مراسم قرائت شد که متن پیام به شرح زیر است: 

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، ماه شهادت و آزادگی و ایثار، ایران اسلامی بار دیگر به شمیم شهدا عطرآگین شد؛ این بار شهدایی که در زمره رهروان طراز اول و برجسته مکتب حسین بن علی (ع) هستند و عاشقی و حریت و دفاع از کیان دین را فرسنگ ها دورتر از خانه و کاشانه مشق کردند و برای حراست از حرم آل الله، جان عزیزشان را در طبق اخلاص نهادند. 

درمیان این دلیرمردان سرافراز و کواکب آسمان غیرت و شجاعت، نام و آوازه سردار «عبدالله اسکندری» درخشان و پر تلألو است؛ سرداری که در ایام دفاع مقدس، پیوسته در سرزمین های نور و حماسه، شهادت را می جویید و عاقبت، رزق و روزی اش پاسداری از حرم عقیله بنی هاشم (س) و فوز عظیم شهادت در این راه با سری جدا از پیکر شد. 

اینجانب ضمن تبریک و تسلیت بابت شهادت این بزرگمردان عاشورایی به ویژه شهید عبداالله اسکندری به محضر حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و نایب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) و خانواده های صبور و همرزمانشان، از عموم مردم حسینی و شهید پرور ایران اسلامی که در آیین های وداع و تشییع پیکرهای مطهراین شهدا، حضوری پر شور و شعور داشتند، قدردانی می کنم. 

پایان بخش این مراسم اقامه نماز عاشورا در گلزار شهدا توسط مردم شهیدپرور شیراز بود. 

پربحث‌ترین