a

دولت باید شرایط قرنطینه را قبل از آغاز سال جدید و پیش از شروع سفرهای نوروزی ایجاد می‌کرد، ولی متأسفانه با تأخیری در ممنوعیت سفرها و با افزایش تردد در شهرها با انتشار ویروس کرونا مواجه شدیم که این شرایط را سخت‌تر کرد.

به گزارش جهان نیوز، زهره الهیان منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و متخصص بیماری‌های داخلی در گفت‌وگو با تسنیم، در ارزیابی مدیریت بحران کرونا توسط دولت، اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا شرایطی را در کشور ایجاد کرد که ضرورت تشکیل ستادی برای کنترل این ویروس ایجاد شد، چرا که در چنین شرایطی نحوه عملکرد باید به‌گونه‌ای باشد که مدیریت بحران به‌طور جدی و مؤثر مانع شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا شود، از این جهت عملکردی که وزارت بهداشت تاکنون داشته مثبت و قابل قبول است.

وی در همین راستا ادامه داد: از طرف دیگر بسیج ملی مبارزه با کرونا با کمک بسیج جامعه پزشکی و نیروهای داوطلب تشکیل شده که این نیز تجربه موفقیت‌آمیزی است که کمک جدی در جهت غربالگری بیماران و افراد مبتلا داشته است.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم عنوان کرد: در حال حاضر مشکل جدی در مراکز درمانی وجود ندارد و تجهیزات و امکانات لازم و تخت‌های بیمارستانی برای خدمت‌رسانی به بیماران فراهم شده که از این جهت هم عملکرد وزارت بهداشت قابل قبول است.

الهیان با بیان اینکه در زمینه مدیریت ویروس کرونا انتقادی نیز به دولت وارد است، گفت: دولت باید شرایط قرنطینه را قبل از آغاز سال جدید و پیش از شروع سفرهای نوروزی ایجاد می‌کرد، ولی متأسفانه با تأخیری در ممنوعیت سفرها و با افزایش تردد در شهرها با انتشار ویروس کرونا مواجه شدیم که این شرایط را سخت‌تر کرد.

وی در همین راستا ادامه داد: در این جهت یک تأخیری را در روند عملکرد دولت و شخص آقای روحانی مشاهده می‌کنیم که بهتر بود شخص رئیس جمهور نظرات علمی و کارشناسی را در ارتباط با همه‌گیری کرونا و همچنین تجربیات موفق جهانی مانند کشور چین را مدنظر قرار می‌داد، اما مواجه شدیم با مقاومت شخص رئیس جمهور نسبت به ایجاد شرایط قرنطینه و محدودیت تردد که این نقطه ضعف بزرگی به‌شمار می‌آید.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم تأکید کرد: در مجموع عملکرد نظام سلامت کشور ما نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر از جمله آمریکا و کشورهای غربی بهتر و مؤثرتر بوده و از طرف دیگر کمک نیروهای داوطلب و مردمی و خیریه که با تولید ماسک و خدمت‌رسانی به بیماران در بیمارستان‌ها و همچنین مشارکت نیروهای مردمی و بسیج در طرح غربالگری از نقاط مثبتی است که به‌اعتراف سازمان بهداشت جهانی این عملکرد موفق می‌تواند به یک الگو برای کشورهای دیگر تبدیل شود.

وی در پاسخ به این پرسش که "گروه‌های سیاسی در شرایطی همچون بحران کرونا چه نقشی دارند؟" گفت: در شرایطی که بحرانی این‌چنین گریبان‌گیر مردم و کشور می‌شود، همه ظرفیت‌ها باید به کمک بیاید و در راستای خدمت‌رسانی و کاهش معضلات و مشکلات صرف شود و در این راستا بهتر است گروه‌ها، احزاب و سازمان‌های مردم‌نهاد در مسیر خدمت‌رسانی، ظرفیت خود را معطوف کنند تا ان‌شاءالله  بتوان موفق از این شرایط بیرون آمد.

الهیان همچنین بیان داشت: احزاب و گروه‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد که بدنه اجتماعی دارند و به‌عنوان تشکل مردمی به‌شمار می‌آیند با بسیج امکانات از ظرفیتشان در مسیر کنترل اوضاع و محدود کردن ویروس کرونا، استفاده کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

آخرین اخبار